Podstawowa charakterystyka wibroizolatorów. Jak ich budowa wpływa na parametry techniczne?

Podstawowa charakterystyka wibroizolatorów. Jak ich budowa wpływa na parametry techniczne?

Każda maszyna, niezależnie od gabarytów, mocy czy spełnianych funkcji, emituje hałas i drgania. Wynika to z działania rozmaitych sił dynamicznych. Wstrząsy przenoszą się z maszyny na najbliższe otoczenie, przez co rośnie ryzyko kosztownego lub groźnego dla zdrowia wypadku. Wibroizolatory są w stanie niemal całkowicie wyeliminować te drgania. W zakładach Gumtal możemy stworzyć je wedle dowolnej specyfikacji.

Nie ma części uniwersalnych, a jednocześnie wiele problemów można rozwiązać na kilka sposobów

Jednym z bardziej wymownych przykładów będą wibroizolatory talerzowe w maszynach udarowych – o skokowym oddziaływaniu sił dynamicznych. Taka charakterystyka powoduje, że trzeba zapewnić całemu układowi odpowiednią stateczność. Najczęstszym rozwiązaniem jest przykręcenie płyty pośredniej do podstawy urządzenia, a pod nią zamontowanie wibroizolatorów. W efekcie można przytwierdzić więcej reduktorów drgań, niż pozwala na to podstawowa konfiguracja maszyny. Albo rozstawić je w taki sposób, aby na każdy wibroizolator oddziaływało zbliżone obciążenie jednostkowe. Jaki konkretnie typ akcesoriów będzie optymalny? Konsultanci Gumtal z pewnością Ci pomogą dokonać właściwego wyboru – czekamy na kontakt!

Podołamy każdemu wyzwaniu. Ty przedstawiasz sytuację, my produkujemy odpowiednie wibroizolatory

Funkcjonujemy w tej branży już od 1973 roku, mamy bogate doświadczenie oraz rozbudowane zaplecze technologiczne. Jesteśmy renomowanym producentem wyrobów gumowych – współpracę z firmą Guntal chwali sobie wiele podmiotów. Projekty tworzone na indywidualne zapotrzebowanie realizujemy zachowując taką samą jakość, jak przy wibroizolatorach produkowanych seryjnie. Optymalny rozkład obciążeń wynosi zazwyczaj 50 na 50. Co to oznacza w praktyce. Obciążenie statyczne (od ciężaru maszyny) wibroizolatora powinno wynosić maksymalnie 50% maksymalnego obciążenia jednostkowego. A w przypadku maszyn z cyklem wielotaktowym nawet mniej niż połowę. Dzięki temu „rezerwa wytrzymałości” pod obciążenie dynamiczne pozostanie odpowiednio wysoka. Bez względu na specyficzne potrzeby Twojego zakładu, wyroby Gumtal zaspokoją je w całości!

Języki »