Producent GUMTAL

Wibroizolatory

Wibroizolatory – charakterystyka, odmiany i cechy szczególne

Wibroizolatory walcowe to elementy konstrukcyjne, instalowane w maszynach i urządzeniach. Ich zadaniem jest obniżenie poziomu wibracji, drgań i hałasu.

Wibroizolatory gumowe posiadają uniwersalne mocowanie do konstrukcji maszyn i urządzeń:

  • wibroizolatory dwustronne – łączniki tłumiące typu A, B, C
  • wibroizolatory jednostronne – zderzaki, odbijaki typu D, E

Zastosowanie przy wibroizolacji:

  • klimatyzatorów, wentylatorów, pomp, sprężarek
  • innych maszyn i urządzeń pobudzanych do drgań przez elementy wibrujące
  • odizolowanie maszyn i urządzeń do drgań przenoszonych przez podłoże np. zagęszczarki

Charakterystyka wibroizolatora:

Producent gwarantuje możliwość pracy detali w warunkach wilgotności, działania olejów, smarów, cieczy chłodzących, płynów hydraulicznych itp. Wibroizolator stanowi istotny element tłumiący, wykonany z mieszanki gumowej o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych.

Dobór wibroizolatorów:

Wybierając optymalny wibroizolator należy ustalić:

  • całkowitą masę urządzenia
  • liczbę punktów podparcia
  • obciążenie przypadające na punkt podparcia
  • prędkość obrotową elementów wirujących – rodzaj mocowania

Producent wibroizolatorów Gumtal zapewnia fachowe wsparcie i doradztwo.

Wykonujemy także wibroizolatory gumowe wg indywidualnych potrzeb Klienta.

Szczegółowe wymiary wibroizolatora można ustalić z nami osobiście, w naszej siedzibie w Radwanicach pod Wrocławiem, albo zdalnie. Każdy wyprodukowany przez Gumtal wibroizolator jest sprawdzany pod względem jakości: zarówno elementów metalowych, jak i gumy użytej jako tłumienie.

W razie jakichkolwiek pytań nt. wibroizolatorów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z przedstawicielem producenta.

Gumtal dba o jakość. Nasze wibroizolatory gumowe sprawdzają się w wielu branżach, co gwarantujemy jako ich producent

Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i opracowania maksymalnie efektywnych rozwiązań. Dobrze dopasowany wibroizolator, umieszczony na posadowieniu obiektu, fundamentach lub jego stropie, ograniczy przenoszenie drgań do minimum. Nasza firma to producent z dużym doświadczeniem, jesteśmy w stanie przygotować gumowo-metalowe według niestandardowej specyfikacji. Wibroizolatory gumowe w wariancie pasywnym mają zupełnie inną konstrukcję, niż wibroizolator aktywny. Niezależnie od warunków w miejscu inwestycji oraz potrzeb Klientów, specjaliści Gumtal podołają nawet najtrudniejszym zadaniom. Jako oferujący najwyższej jakości wibroizolatory producent zapewniamy kompleksowe wsparcie. Dysponujemy rozbudowanym zapleczem technologicznym oraz bogatym doświadczeniem. Zaznajomiliśmy się z wieloma branżami, w których wibroizolatory gumowe są niezbędnym elementem wyposażenia. A produkowane przez Gumtal komponenty zdobyły uznanie wielu odbiorców. Jeśli sytuacja wymaga, by zaangażował się producent wibroizolatorów, nasza firma będzie trafnym wyborem!

Języki »