
Z terminem tulei metalowo-gumowej powinien być zaznajomiony każdy fan motoryzacji. Właśnie w tej branży najczęściej wykorzystuje się niezwykle popularne wyroby gumowe. Chcesz wiedzieć, jaką konkretnie funkcję pełni tuleja metalowo gumowa? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. Jako doświadczeni specjaliści podpowiadamy co wpływa na zużycie kluczowego elementu zawieszenia auta oraz jakie są sposoby na wydłużenie żywotności naszych tulei.
Jakie zadanie pełni tuleja metalowo gumowa w Twoim aucie? Jej rola jest naprawdę kluczowa
Nikogo już chyba nie może zdziwić fakt, że tuleja metalowo gumowa przeważnie wykorzystywana jest przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Taki komponent stosowany jest w zawieszeniach pojazdów i odpowiedzialny będzie za amortyzację oraz elastyczność całego układu. Proponowane przez naszą firmę Gumtal tuleje metalowo-gumowe są niezbędnym elementem, który pozwala na odpowiednie tłumienie drobnych drgań. A takie właśnie powstają podczas jazdy po nierównościach. Szacuje się, że standardowej klasy tuleja wymaga wymiany co około 15 tysięcy kilometrów. Warto jednak podkreślić, że na żywotność jednego z najpopularniejszych wyrobów gumowych wpływa bardzo dużo czynników. Jednym z nich jest chociażby klasa wykonania tulei. Oprócz tego musisz zwrócić uwagę również na styl jazdy samochodem bądź nawet na warunki drogowe.
Wyposaż swój warsztat w wysokiej klasy komponenty. Oto tuleja metalowo gumowa od Gumtal!
Prowadzisz własny warsztat samochodowy? Prawdopodobnie zdajesz już sobie sprawę, jak bardzo popularną usługą jest wymiana zużytych tulei metalowo-gumowych. Tego typu komponent posiada naturalne zdolności do utraty fabrycznych właściwości. Wówczas należy go zastąpić nowym. Jeśli kupujesz tuleje u profesjonalnych i zaufanych dostawców, taki proces można znacząco wydłużyć. Z pierwszorzędnej klasy wyrobu gumowego zadowolony będziesz nie tylko Ty, ale także każdy Klient odwiedzający Twój warsztat. W firmie Gumtal tuleja metalowo gumowa wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów. Wykorzystujemy unikalną mieszankę EPDM, NBR czy SBR. Spełnia ona określone wymagania fizykochemiczne i wpływa na zwiększenie poziomu wytrzymałości czy chociażby elastyczności tulei metalowo-gumowej.